انتظار افسرده آشپزخانه اخبار حوادث

انتظار: افسرده آشپزخانه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعتراض به امدادگرانی که از جان خود گذشتند ، بازی با فوت جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان سقوط هواپیما

امدادگرانی که جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان اتفاق سقوط هواپیمای آسمان از جان خود گذشتند اکنون مورد انتقاد خانواده‌های جانباختگان قرار گرفته اند؛ انتقاداتی که شا

اعتراض به امدادگرانی که از جان خود گذشتند ، بازی با فوت جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان سقوط هواپیما

بازی با فوت جهت یافتن پیکر های جانباختگان سقوط هواپیما/ اعتراض به امدادگرانی که از جان خود گذشتند

عبارات مهم : جستجو

امدادگرانی که جهت یافتن پیکر های جانباختگان اتفاق سقوط هواپیمای آسمان از جان خود گذشتند اکنون مورد انتقاد خانواده های جانباختگان قرار گرفته اند؛ انتقاداتی که شاید با کمی تامل به جا نباشد.

میزان نوشت: پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان قرار بود روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه سال ۹۶، پایتخت کشور عزیزمان ایران را به مقصد یاسوج ترک کند بعد از گذشت ۵۰ دقیقه پرواز از مدار خارج شد. به علت شرایط سخت منطقه، احتمالات مختلفی داده می شد تا اینکه مشخص شد هواپیما با ۶۶ سرنشین و خدمه با کوه دنا برخورد کرده است.

به علت شدت اصابت، تمام سرنشینان این هواپیما جان خود را از دست دادند و نیرو های امدادی بعد از ۳ روز جستجو موفق شدند مکان تصادم هواپیما در قله پازن پیر کوه دنا در جنوب روستای نقل سمیرم را شناسایی کنند.

اعتراض به امدادگرانی که از جان خود گذشتند ، بازی با فوت جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان سقوط هواپیما

کار جستجوی پیکر های جانباختگان اتفاق از همان ابتدا با جدیت شروع شد. جستجو هایی که بدون شک می توانست در شرایط هوا نامساعد خطرات بسیار زیادی را جهت امدادگران به همراه داشته باشد.

بنا بر آخرین اعلام پزشکی قانونی، از ابتدای سانحه هوایی پایتخت کشور عزیزمان ایران – یاسوج، ۲۰۹ بافت انسانی در ابعاد متفاوت به پزشکی قانونی تحویل داده شده است هست. تمام بافت ها تحت معاینات دقیق کارشناسی و نمونه برداری جهت آزمایشات ژنتیک و احراز هویت و کد گذاری جهت جمع بندی نتیجه های آزمایشات قرار گرفته اند.

امدادگرانی که جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان اتفاق سقوط هواپیمای آسمان از جان خود گذشتند اکنون مورد انتقاد خانواده‌های جانباختگان قرار گرفته اند؛ انتقاداتی که شا

کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: تا کنون در دو مرحله تعداد ۱۹ پیکر شرایط تحویل به خانواده ها را داشته اند که این شرایط مبتنی بر تکمیل حداکثری بافت های انسانی یک پیکر بوده هست. شرایط تحویل سایر پیکر ها نیز منوط به تکمیل حداکثری یک پیکر و یا اعلام خاتمه عملیات جستجو از سوی مسئولین ذیربط است.

از میان ۶۶ پیکر مسافران، اعضای کادر پروازی و امنیت سانحه هوایی تاکنون ۱۹ پیکر به خانواده ها تحویل داده شده است و نیرو های امدادی هر وقت که شرایط مهیا بوده هست، جهت یافتن سایر پیکر های جانباختگان این اتفاق اقدام کرده اند.

شرایط منطقه از ابتدای عملیات جستجوی نیرو های امدادی جهت یافتن پیکر ها سخت بوده است.

اعتراض به امدادگرانی که از جان خود گذشتند ، بازی با فوت جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان سقوط هواپیما

زمانی شدت برف و کولاک باعث می شد در کار نیرو های امدادی وقفه ایجاد شود و زمانی هم سرمای شدید در کار امدادگران خلل ایجاد می کرد.

تمام این مسائل، ولی باعث نشد که امدادگران از کارها خود دست بردارند.

امدادگرانی که جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان اتفاق سقوط هواپیمای آسمان از جان خود گذشتند اکنون مورد انتقاد خانواده‌های جانباختگان قرار گرفته اند؛ انتقاداتی که شا

با وجود تمام این اقدامات، بعضی از خانواده های جانباختگان اتفاق سقوط هواپیما روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در برابر ساختمان هلال احمر حاضر شده است تا به نوعی اعتراض خود از یافت نشدن پیکر های عزیزانشان را مطرح کنند.

پیش از این اعلام شده است بود که آخرهای اردیبهشت ماه عملیات جستجو جهت یافتن پیکر های جانباختگان به اتمام می رسد.

اعتراض به امدادگرانی که از جان خود گذشتند ، بازی با فوت جهت یافتن پیکر‌های جانباختگان سقوط هواپیما

حسین درخشان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: هواپیمای آسمان در روز ۲۹ بهمن ماه سال ۹۶ در ارتفاعات دنا سقوط کرد و از آن زمان، جستجو ها جهت یافتن پیکر های جانباختگان این اتفاق ادامه دارد.

وی افزود: بخشی از پیکر های شناسایی شده است جهت انجام مراحل قانونی به پایین ارتفاعات انتقال یافته شده است و کارها جهت شناسایی سایر پیکر ها همچنان ادامه دارد.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات شرکت امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اوضاع محل اتفاق اظهارکرد: هنوز مقدار قابل توجهی برف در ارتفاعات دنا وجود دارد و در این شرایط، عملیات جستجو با دشواری همراه است.

درخشان در پاسخ به این پرسش که چه زمانی برف های ارتفاعات دنا آب می شود تا عملیات نیرو های امدادی ساده تر شود؟، تصریح کرد: آینده نگری می شود تا آخرهای اردیبهشت ماه، برف های منطقه تا حدود زیادی آب شود. در این شرایط می توانیم راحت تر از قبل کار جستجو جهت یافتن پیکر های جانباختگان این اتفاق را ادامه دهیم.

وی با اشاره به برف قابل توجه در دهلیزی که آینده نگری می شود بخشی از پیکر ها در آن منطقه باشد اذعان کرد: در دهلیزی که آینده نگری می شود بخشی از پیکر های جانباختگان اتفاق سقوط هواپیمای آسمان در آنجا باشد، بیش از ۵ متر برف وجود دارد و جهت دسترسی به پیکر های احتمالی باید منتظر آب شدن برف باشیم.

وضعیت محل عملیات جهت نیرو های امدادی هیچ گاه بی خطر نبوده، ولی در پاره ای از مواقع خطرات بیش از وقت های دیگر است.

بدون شک حفظ سلامت و جان امدادگران از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در مسیر یافتن پیکر ها نباید جان هیچ امدادگری به خطر بیافتند.

در حال حاضر و به علت شرایط سخت منطقه، عملیات جستجو متوقف شده است هست، ولی این به معنای توقف همیشگی نیست و بلافاصله بعد از اصلاح اوضاع منطقه، عملیات بار دیگر از سر گرفته می شود.

شاهین فتحی، معاون عملیات شرکت امداد و نجات هلال احمر در این باره به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: با توجه به بارندگی و سرمای شدید در ارتفاعات، عملیات جست و هوا پیکر قربانیان متوقف و امدادگران به پایین ارتفاعات انتقال یافته شده است اند در صورت اصلاح شرایط هوا تیم های امدادی به ارتفاعات افزایش کرده و عملیات شروع می شود.

وی افزود: کمپ دائم هلال احمر در محل سقوط هواپیما برپا شده است و جست وجو ها همچنان ادامه دارد. این در حالی است که بدون وقفه روزانه ۲۰ الی ۳۰ امدادگر و کوهنورد مشغول جست وجو هستند.

معاون عملیات شرکت امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه ارتفاع برف در بعضی نقاط به سه متر می رسد خاطرنشان کرد: امدادگران جهت اینکه بتوانند به پیکر ها دسترسی پیدا کنند تونل هایی را در برف حفر کرده اند. شعاع پرت شدن لاشه هواپیما و پیکر ها به ۵۰۰ متر می رسد ضمن اینکه بخشی از لاشه هواپیما در دهلیز کوه قرار دارد.

به گفته مسئولان هلال احمر، تاکنون جلسات مختلفی با خانواده قربانیان اتفاق سقوط هواپیما برگزار شده است و حتی نماینده ای از جانب این خانواده ها به هلال احمر معرفی شده است تا روزانه تمامی اطلاعات و روند جست وجوی اجساد در اختیار خانواده افراد قربانی قرار گیرد.

اگر چه یافت شدن پیکر جانباختگان از اهمیت خاص ای برخوردار هست، ولی نباید این عنوان فراموش شود که ریسک بالای خطر جستجو می توان جان امدادگران را به خطر بیاندازد.

دهلیز موجود در منطقه که گفته می شود بخشی از پیکر ها در آنجا واقع شده است است بسیار خطرناک بوده و هر اقدام بدون برنامه ای می تواند فاجعه ای دیگر را رقم بزند.

بدون شک درخواست پیکر جانباختگان، حق خانواده های آن ها هست، ولی در این مسیر نباید به اهمیت حفظ جان امدادگرانی که جهت یافتن پیکر ها از جان خود گذشته اند، بی توجه بود.

واژه های کلیدی: جستجو | هواپیما | خانواده | هواپیما | سقوط هواپیما | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs